Clariant Masterbatches Norden AB

Clariant Masterbatches Norden AB


Järnyxegatan 7
213 75 MALMÖ
040-6717200

Företagspresentation

Clariant Masterbatches Norden AB

Företagsinformation

Verksamheten ingår i: Clariant Plastics & Coatings (Nordic) AB
Organisationsnummer: 556393-1020
Bolagsform: Aktiebolag
Bolaget registrerat: 1990

Arbetsställe nr(cfar): 10379303

Kontaktpersoner:
VD: Per Sjöberg
Exportchef /-ansvarig: Roland Mårtensson
Marknadschef: Roland Mårtensson
Produktchef /-ansvarig: Roland Mårtensson
Reklamchef /-ansvarig: Roland Mårtensson
Inköpschef /-ansvarig: Ulf Lindberg
E-postadress: ulf.lindberg@clariant.com
Försäljningschef: Björn Karlsson
E-postadress: bjorn.karlsson@clariant.com
IT-Chef: Per Sjöberg
Informationschef: Per Sjöberg
Datachef /-ansvarig: Roger Wetterling
E-postadress: roger.wetterling@clariant.com
Datadriftchef: Roger Wetterling
E-postadress: roger.wetterling@clariant.com
Datasystemchef: Roger Wetterling
E-postadress: roger.wetterling@clariant.com
PC-samordnare: Roger Wetterling
E-postadress: roger.wetterling@clariant.com
Teknisk chef /-ansvarig: Dan-Ola Svensson
Chefssekreterare: Eva Lindwall
Reseansvarig: Eva Lindwall
Personaladministratör: Eva Lindwall
Utbildningsansvarig: Eva Lindwall
Verkstadschef /-ansvarig: Mats Wahlgren
E-postadress: mats.wahlgren@clariant.com
Inköpare av kontorsvaror: Eva-Karin Nilsson
E-postadress: eva-karin.nilsson@clariant.com
Laboratoriechef: Lars Petersson
E-postadress: lars.petersson@clariant.com
Marknadsassistent: Kenneth Ertzinger
E-postadress: kenneth.ertzinger@clariant.com
Utdelningsadress:
Box 9053
200 39 MALMÖ

Översikt

Status: Aktiv
Registreringsdatum: 1990-04-10
Juridiskt namn: Clariant Plastics & Coatings (Nordic) AB
Verksamhet: SN20120 – Färgämnesindustri
Länsäte: Skåne
Kommunsäte: Malmö
Moderbolag: Clariant Plastics & Coatings (Nordic) AB

Svensk näringsgrensindelning - SNI

SN20120 – Färgämnesindustri
SN20590 – Kemisk industri, annan
SN46769 – Insatsvaror, övriga, partihandel
adimo.nu www.advokatardhe.se www.elgus.nu www.scanwaste.se www.stb.se www.ramsbergsmaskiner.se