Lättklinkerbetong AB

Lättklinkerbetong AB


Presstorp 106
444 94 UCKLUM
0303-776270

Företagspresentation

Lättklinkerbetong AB tillverkar en mängd olika produkter för prefabricerat byggande, som olika typer av grunder, väggelement och bjälklag.

Företagsinformation

Verksamheten ingår i: Lättklinkerbetong AB
Organisationsnummer: 556239-1721
Bolagsform: Aktiebolag
Bolaget registrerat: 1984

Arbetsställe nr(cfar): 10820231

Kontaktpersoner:
VD: Bengt Johansson
Filialchef: Bengt Johansson
E-postadress: bengt@lkb.se
Personalchef: Bengt Johansson
E-postadress: bengt@lkb.se
Produktchef /-ansvarig: Bengt Johansson
E-postadress: bengt@lkb.se
Produktutvecklare: Bengt Johansson
E-postadress: bengt@lkb.se
Produktionschef: Bengt Johansson
E-postadress: bengt@lkb.se
Försäljningschef: Olle Johansson
E-postadress: olle@lkb.se
Säljare: Anders Nihleen
Exportchef /-ansvarig: Anders Nihleen
Marknadschef: Anders Nihleen
Kundregisteransvarig: Anders Nihleen
Informationschef: Anders Nihleen
Inköpschef /-ansvarig: Sören Carlsson
E-postadress: soren@lkb.se
Produktion-, drift-, underhåll allm: Joakim Hjelte
E-postadress: joakim@lkb.se
Kontorschef: Tommy Herou
E-postadress: tommy@lkb.se
Planeringschef: Tommy Herou
E-postadress: tommy@lkb.se
Utbildningsansvarig: Tommy Herou
E-postadress: tommy@lkb.se
Verkstadschef /-ansvarig: Tommy Herou
E-postadress: tommy@lkb.se
Kvalitetsansvarig /-samordnare: Krister Olausson
E-postadress: krister@lkb.se
Konstruktör: Krister Olausson
E-postadress: krister@lkb.se
Teleansvarig: Anna Rohdell
E-postadress: anna@lkb.se
Sekreterare: Anna Rohdell
E-postadress: anna@lkb.se
Inköpare av kontorsvaror: Anna Rohdell
E-postadress: anna@lkb.se
Telekommunikationsansvarig: Anna Rohdell
E-postadress: anna@lkb.se
Datachef /-ansvarig: Kristina Knutsson
Datakommunikationsansvarig: Kristina Knutsson
Datautbildningsansvarig: Kristina Knutsson
Utdelningsadress:
Box 27
444 21 STENUNGSUND
Hemsidor:

Översikt

Status: Aktiv
Registreringsdatum: 1984-02-15
Juridiskt namn: Lättklinkerbetong AB
Verksamhet: SN23610 – Byggnadsbetongindustri
Länsäte: Västra Götaland
Kommunsäte: Stenungsund
Moderbolag: Peab AB

Svensk näringsgrensindelning - SNI

SN23610 – Byggnadsbetongindustri
SN4120090 – Sveriges Byggindustrier
www.ramsbergsmaskiner.se adimo.nu www.elgus.nu www.stb.se www.advokatardhe.se www.scanwaste.se