Almedahls AB


Lyddevägen 8
511 58 KINNA
0320-209500

Företagspresentation

Export inom branschen.

Företagsinformation

Verksamheten ingår i: Almedahls AB
Organisationsnummer: 556009-2222
Bolagsform: Aktiebolag
Bolaget registrerat: 1909

Arbetsställe nr(cfar): 10125102

Kontaktpersoner:
VD: Tor Ahlbom
E-postadress: tor.ahlbom@almedahl-kinna.se
VD-sekreterare: Ulla Liljenvald
E-postadress: ulla.liljenvald@almedahl-kinna.se
Inköpschef /-ansvarig: Ulf Stensby
E-postadress: ulf.stensby@almedahl-kinna.se
Medlem i företagets ledningsgrupp: Kjell-Åke Johansson
E-postadress: kjell-ake.johansson@almedahl-kinna.se
Medlem i företagets ledningsgrupp: Tor Ahlbom
E-postadress: tor.ahlbom@almedahl-kinna.se
Designer: Gudrun Jakobsson
E-postadress: gudrun.jakobsson@almedahl-kinna.se
Kamrer: Ingvar Heed
E-postadress: ingvar.heed@almedahl-kinna.se
Kvalitetsansvarig /-samordnare: Bertil Andrén
Telefonnummer: 0320-209525
Ekonomiskt arbete: Jane Andersson
E-postadress: jane.andersson@almedahl-kinna.se
Teknisk chef /-ansvarig: Malin Post
E-postadress: malin.post@almedahl-kinna.se
Nätverksansvarig: Magnus Stenbäcken
E-postadress: magnus.stenbacken@almedahl-kinna.se
Personaladministratör: Karin Lindholm
E-postadress: karin.lindholm@almedahl-kinna.se
Account Manager: Ulf Åkeson
E-postadress: ulf.akeson@almedahl-kinna.se
Account Manager: Marianne Eklöf
E-postadress: marianne.eklof@almedahl-kinna.se
Marknadsassistent: Marianne Eklöf
E-postadress: marianne.eklof@almedahl-kinna.se
Medlem i företagets ledningsgrupp: Jamilla Nilsson
E-postadress: jamilla.nilsson@almedahl-kinna.se
Account Manager: Maria Jonsson
E-postadress: maria.hansom@almedahl-kinna.se
Designer: Birgitta Åkesson
E-postadress: birgitta.akesson@almedahl-kinna.se
Receptionist: Christina Larsson
E-postadress: christina.larsson@almedahl-kinna.se
Utdelningsadress:
Box 265
511 23 KINNA
Hemsidor:

Översikt

Status: Aktiv
Registreringsdatum: 1909-11-04
Juridiskt namn: Almedahls AB
Verksamhet: SN13960 – Tillverkning av industritextilier
Länsäte: Västra Götaland
Kommunsäte: Mark
Moderbolag: Almedahls AB

Svensk näringsgrensindelning - SNI

SN13200 – Väveri
SN13921 – Sängkläd-, linne- & gardinindustri
adimo.nu www.advokatardhe.se www.ramsbergsmaskiner.se www.stb.se www.elgus.nu caravanclub.se www.rotationsplast.se www.scanwaste.se www.clabris.se