Tullängsgymnasiet

Tullängsgymnasiet


Tullängsgatan 7
702 25 ÖREBRO
019-216061

Företagspresentation

Alla utbildningar på Tullängsskolan leder till jobb, vidarestudier eller företagande.

-En väg in, tre vägar ut!

Företagsinformation

Verksamheten ingår i: Örebro kommun
Organisationsnummer: 212000-1967
Bolagsform: Kommun
Bolaget registrerat: 1974

Arbetsställe nr(cfar): 19339852

Kontaktpersoner:
Gymnasiechef: Vendela Lehn
Telefonnummer: 019-21 61 81
E-postadress: vendela.lehn@orebro.se
Rektor: Lars Nilsagård (BA, HV)
Telefonnummer: 019-21 66 29
E-postadress: lars.nilsagard@orebro.se
Rektor: Ken Dahlberg (TE,Teknikcollege,I
Telefonnummer: 019-21 63 70
E-postadress: ken.dahlberg@orebro.se
Rektor: Unni Thorstensson (RG-sär D/H)
Telefonnummer: 019-21 67 57
E-postadress: unni.thorstensson@orebro.se
Rektor: Mikael Blom (TE, EE)
Telefonnummer: 019-21 64 63
E-postadress: mikael.blom@orebro.se
Rektor: Robert Forsling (Särskola, IVIK)
Telefonnummer: 019-21 66 21
E-postadress: robert.forsling@orebro.se
Rektor: Anders Adamsson (RGD/RGH)
Telefonnummer: 019-21 66 28
E-postadress: anders.adamsson@orebro.se
Rektor: Tina Ottosson (FT, YH-trafiklära
Telefonnummer: 019-21 61 75
E-postadress: tina.ottosson@orebro.se
Studie- och yrkesvägledare: Ulf Santhesson (TE)
Telefonnummer: 019-21 39 68
E-postadress: ulf.santhesson@orebro.se
Studie- och yrkesvägledare: Magnus Skråge (BA, HV)
Telefonnummer: 019-216616
E-postadress: magnus.skrage@orebro.se
Studie- och yrkesvägledare: Elsie Källgren Westberg (RGD/RGH
Telefonnummer: 019-21 66 30
E-postadress: elsie.kallgren@orebro.se
Utdelningsadress:
Box 31170
701 35 ÖREBRO

Översikt

Status: Aktiv
Registreringsdatum: 1974-01-01
Juridiskt namn: Örebro kommun
Verksamhet: SN85311 – Gymnasieskola studieförberedande utb
Länsäte: Örebro
Kommunsäte: Örebro
Moderbolag: Örebro kommun

Svensk näringsgrensindelning - SNI

SN85311 – Gymnasieskola studieförberedande utb
SN85322 – Gymnasiesärskola
SN85323 – Gymnasial utbildning, annan
SN85321 – Gymnasial yrkesutbildning
SN8532161 – Bygg- & anläggningsprogram
SN8532162 – Elprogram
SN8532163 – Energiprogram
SN8532165 – Fordonsprogram
SN8531130 – Introduktionsprogram
SN8531140 – Teknikprogram
SN8532178 – VVS- & fastighetsprogrammet
www.scanwaste.se www.clabris.se adimo.nu www.advokatardhe.se www.rotationsplast.se www.elgus.nu www.stb.se