Akzo Nobel Industrial Coatings AB

Akzo Nobel Industrial Coatings AB


Staffanstorpsvägen 50
232 61 ARLÖV
040-355000

Företagspresentation

Vi är en kedja av färghandlare som har valt att gå samman för att kunna ge dig ännu bättre råd och service. Alla vi som jobbar i kedjan kan hjälpa dig med allt som handlar om färg, tapeter, golv, kakel och verktyg.

Välkommen in i en av våra butiker och låt dig inspireras!

Företagsinformation

Verksamheten ingår i: Akzo Nobel Industrial Coatings AB
Organisationsnummer: 556035-9993
Bolagsform: Aktiebolag
Bolaget registrerat: 1937

Arbetsställe nr(cfar): 27185909

Kontaktpersoner:
Ekonomichef: Mats Göransson
E-postadress: mats.goransson@mma.akzonobel.com
Datachef /-ansvarig: Christer Heincke
E-postadress: christer.heincke@mma.akzonobel.com
IT-Chef: Christer Heincke
E-postadress: christer.heincke@mma.akzonobel.com
Försäljningschef: Claes Knutsson
E-postadress: claes.knutsson@mma.akzonobel.com
Ordförande: Stefan Fagerström
E-postadress: stefan.fagerstrom@mma.akzonobel.com
VD: Stefan Fagerström
E-postadress: stefan.fagerstrom@mma.akzonobel.com
Inköpschef /-ansvarig: Matz Lilja
E-postadress: matz.lilja@mma.akzonobel.com
Personalchef: Björn Rosberg
E-postadress: bjorn.rosberg@mma.akzonobel.com
Produktionschef: Per-Ola Löfgren
E-postadress: per-ola.lofgren@mma.akzonobel.com
Arbets- /Teamledare: Bengt-Ove Sampson
Vagnparksansvarig: Åsa Östman
E-postadress: asa.ostman@mma.akzonobel.com
Personalsekreterare: Åsa Östman
E-postadress: asa.ostman@mma.akzonobel.com
Säkerhetschef /-ansvarig: Leif Danielsson
Key Account Manager: Robert Grahn
E-postadress: robert.grahn@mma.akzonobel.com
Telekommunikationsansvarig: Dennis Nielsen
E-postadress: dennis.nielsen@mma.akzonobel.com
Kvalitetsansvarig /-samordnare: George Mirkov
E-postadress: george.mirkov@mma.akzonobel.com
Controller: Robert Bülow
E-postadress: robert.bulow@mma.akzonobel.com
Produktchef /-ansvarig: Stefan Jeppsson
E-postadress: stefan.jeppsson@mma.akzonobel.com
Arbets- /Teamledare: Jörgen Dahlgren
E-postadress: jorgen.dahlgren@mma.akzonobel.com
Nätverksansvarig: Jonas Kretz
E-postadress: jonas.kretz@mma.akzonobel.com
Laboratoriechef: Glenn Svensson
E-postadress: glenn.svensson@mma.akzonobel.com
Laboratoriechef: Jakob Hansen
E-postadress: jakob.hansen@mma.akzonobel.com
Produktchef /-ansvarig: Ronny Johansson
E-postadress: ronny.johansson@mma.akzonobel.com
VD-sekreterare: Betina Adolfsson
E-postadress: betina.adolfsson@mma.akzonobel.com
Sekreterare: Birgitta Bjerring
E-postadress: birgitta.bjerring@mma.akzonobel.com
Arbets- /Teamledare: Nicki Baric
E-postadress: nicki.baric@mma.akzonobel.com

Översikt

Status: Aktiv
Registreringsdatum: 1937-04-02
Juridiskt namn: Akzo Nobel Industrial Coatings AB
Verksamhet: SN20300 – Färgindustri
Länsäte: Skåne
Kommunsäte: Malmö
Moderbolag: Akzo Nobel Industrial Coatings AB
www.elgus.nu www.clabris.se www.stb.se www.advokatardhe.se adimo.nu www.ramsbergsmaskiner.se www.scanwaste.se