Bostik AB

Bostik AB


Strandbadsvägen 22
252 29 HELSINGBORG
042-195000

Företagspresentation

Bostik AB är lim, tätningsmedel, fix & fog och spackel för både proffs som Gör-det-självare.

Företagsinformation

Verksamheten ingår i: Bostik AB
Organisationsnummer: 556010-4761
Bolagsform: Aktiebolag
Bolaget registrerat: 1911

Arbetsställe nr(cfar): 10164952

Kontaktpersoner:
Kontaktperson: Johan Wingner
Ekonomichef: Monica Nevby
E-postadress: monica.nevby@bostik.com
Marknadschef: Johan Wingner
Produktchef /-ansvarig: Johan Wingner
Försäljningschef: Fleming Lysgaard
E-postadress: fleming.lysgaard@bostik.com
Personalchef: Christina Krutell
E-postadress: christina.krutell@bostik.com
Försäljningschef: Christer Holmfeldt
Inköpschef /-ansvarig: Rikard Norrhede
E-postadress: rikard.norrhede@bostik.com
Datachef /-ansvarig: Kenneth Alm
E-postadress: kenneth.alm@bostik.com
Datadriftchef: Kenneth Alm
E-postadress: kenneth.alm@bostik.com
Datakommunikationsansvarig: Kenneth Alm
E-postadress: kenneth.alm@bostik.com
Datasystemchef: Kenneth Alm
E-postadress: kenneth.alm@bostik.com
Datautbildningsansvarig: Kenneth Alm
E-postadress: kenneth.alm@bostik.com
IT-Chef: Kenneth Alm
E-postadress: kenneth.alm@bostik.com
Nätverksansvarig: Kenneth Alm
E-postadress: kenneth.alm@bostik.com
Internetansvarig: Kenneth Alm
E-postadress: kenneth.alm@bostik.com
VD: Per-Olof Nilsson
E-postadress: per-olof.nilsson@bostik.com
Controller: Christina Nordström
E-postadress: christina.nordstrom@bostik.com
Redovisningschef /-ansvarig: Gunni Gudmundson
E-postadress: gunni.gudmundson@bostik.com
Marknadsdirektör: Katalin Derkvist
E-postadress: katalin.derkvist@bostik.com
Terapeut: Katalin Derkvist
E-postadress: katalin.derkvist@bostik.com
Key Account Manager: Mikael Danhov
E-postadress: mikael.danhov@bostik.com
Kundservicechef: Mikael Danhov
E-postadress: mikael.danhov@bostik.com
VD-sekreterare: Laila Eckhausen
E-postadress: laila.eckhausen@bostik.se
Verkstadschef /-ansvarig: Göran Karlsson
Telefonnummer: 042-195167
Receptionist: Ewa Gustavsson
E-postadress: ewa.gustavsson@bostik.com
Marknadsassistent: Märit Blomquist
E-postadress: marit.blomquist@bostik.com
PC-samordnare: Goran Durkic
E-postadress: goran.durkic@bostik.com
Systemerare, programmerare: Goran Durkic
E-postadress: goran.durkic@bostik.com
Laboratoriechef: Peter Möller
E-postadress: peter.moller@bostik.com
Planeringschef: Håkan Hemåker
E-postadress: hakan.hemaker@bostik.com
Kundcenterchef: Håkan Hemåker
E-postadress: hakan.hemaker@bostik.com
Utdelningsadress:
Box 903
251 09 HELSINGBORG
Hemsidor:

Översikt

Status: Aktiv
Registreringsdatum: 1911-09-14
Juridiskt namn: Bostik AB
Verksamhet: SN20300 – Färgindustri
Länsäte: Skåne
Kommunsäte: Helsingborg
Moderbolag: Bostik AB

Svensk näringsgrensindelning - SNI

SN20520 – Limindustri
SN08110 – Kalkstens-, gips- & dolomitbrott
SN20300 – Färgindustri
SN22190 – Gummivaruindustri, annan
SN46750 – Kemiska produkter partihandel
www.scanwaste.se www.elgus.nu adimo.nu www.stb.se www.ramsbergsmaskiner.se www.advokatardhe.se