Rexcell Tissue & Airlaid AB

Rexcell Tissue & Airlaid AB


Bruksvägen 6
666 40 SKÅPAFORS
0531-72800

Företagspresentation

Välkommen till Rexcell Tissue & Airlaid AB

Företagsinformation

Verksamheten ingår i: Rexcell Tissue & Airlaid AB
Organisationsnummer: 556193-9769
Bolagsform: Aktiebolag
Bolaget registrerat: 1976

Arbetsställe nr(cfar): 10983021

Kontaktpersoner:
Kontaktperson: Andreas Normén
Telefonnummer: 0532-728 10
E-postadress: andreas.normen@rexcell.se
Teleansvarig: Zoran Nordqvist
Telefonnummer: 0531-728 23
Datakommunikationsansvarig: Zoran Nordqvist
Telefonnummer: 0531-728 23
Telekommunikationsansvarig: Zoran Nordqvist
Telefonnummer: 0531-728 23
Datasystemchef: Zoran Nordqvist
Telefonnummer: 0531-728 23
IT-Chef: Zoran Nordqvist
Telefonnummer: 0531-728 23
Systemförvaltningschef /-ansvarig: Zoran Nordqvist
Telefonnummer: 0531-728 23
Nätverksansvarig: Zoran Nordqvist
Telefonnummer: 0531-728 23
PC-samordnare: Zoran Nordqvist
Telefonnummer: 0531-728 23
Inköpschef /-ansvarig: Leif Granqvist
Telefonnummer: 0531-715 17
E-postadress: leif.granqvist@rexcell.se
Ekonomichef: Rolf Andersson
E-postadress: rolf.andersson@rexcell.se
Budgetchef /-ansvarig: Rolf Andersson
E-postadress: rolf.andersson@rexcell.se
Finanschef /-ansvarig: Rolf Andersson
E-postadress: rolf.andersson@rexcell.se
Medlem i företagets ledningsgrupp: Staffan Karlsson
Produktionschef: Stefan Eriksson
E-postadress: stefan.eriksson@rexcell.se
Medlem i företagets ledningsgrupp: Leif Emanuelsson
E-postadress: leif.emanuelsson@rexcell.se
Produktionschef: Leif Emanuelsson
E-postadress: leif.emanuelsson@rexcell.se
Medlem i företagets ledningsgrupp: Andreas Normén
Försäljningschef: Andreas Normén
Marknadschef: Andreas Normén
Marknadskommunikationsansvarig: Andreas Normén
Eventmanager: Andreas Normén
Franchiseansvarig: Andreas Normén
VD: Patrik Söderstjerna
E-postadress: patrik.soderstjerna@rexcell.se
Medlem i företagets ledningsgrupp: Larz Ericsson
Personalchef: Staffan Karlsson
Utbildningsansvarig: Staffan Karlsson
Datautbildningsansvarig: Staffan Karlsson
Medlem i företagets ledningsgrupp: Marianne Kiaer
E-postadress: marianne.kiaer@rexcell.se
Forskningschef: Marianne Kiaer
E-postadress: marianne.kiaer@rexcell.se
Controller: Linda Konradsson
E-postadress: linda.konradsson@rexcell.se
VD-sekreterare: Berit Andréasson
E-postadress: berit.andreasson@rexcell.se
VD-assistent: Berit Andréasson
E-postadress: berit.andreasson@rexcell.se
Chefssekreterare: Berit Andréasson
E-postadress: berit.andreasson@rexcell.se
Reseansvarig: Berit Andréasson
E-postadress: berit.andreasson@rexcell.se
Kurs- /konferensansvarig: Berit Andréasson
E-postadress: berit.andreasson@rexcell.se
Web-redaktör: Berit Andréasson
E-postadress: berit.andreasson@rexcell.se
Informations-, PR-assistent: Berit Andréasson
E-postadress: berit.andreasson@rexcell.se
Arbetsmiljösamordnare: Göran Andréasson
E-postadress: goran.andreasson@rexcell.se
Försäljningsassistent: Lena Dahlgren
E-postadress: lena.dahlgren@rexcell.se
Marknadsassistent: Lena Dahlgren
E-postadress: lena.dahlgren@rexcell.se
Medlem i företagets ledningsgrupp: Bengt Björk
E-postadress: bengt.bjork@rexcell.se
Miljösamordnare: Monica Johansson
E-postadress: monica.johansson@rexcell.se
Receptionist: Monica Johansson
E-postadress: monica.johansson@rexcell.se
Inköpare av kontorsvaror: Ulla Carlsson
E-postadress: ulla.carlsson@rexcell.se
Medlem i företagets ledningsgrupp: Dick Gustafsson
E-postadress: dick.gustafsson@rexcell.se
Projektledare: Dick Gustafsson
E-postadress: dick.gustafsson@rexcell.se
Konstruktionschef: Dick Gustafsson
E-postadress: dick.gustafsson@rexcell.se
Verkstadschef /-ansvarig: Dick Gustafsson
E-postadress: dick.gustafsson@rexcell.se
Teknisk chef /-ansvarig: Dick Gustafsson
E-postadress: dick.gustafsson@rexcell.se
Personaladministratör: Lilian Jansson
E-postadress: lilian.jansson@rexcell.se
Medlem i företagets ledningsgrupp: Leif Svantesson
Logistikchef /-ansvarig: Leif Svantesson
Laboratoriechef: Maria Emanuelsson
E-postadress: maria.emanuelsson@rexcell.se
Kvalitetsansvarig /-samordnare: Peter Lundin
E-postadress: peter.lundin@rexcell.se
Controller: Thomas Jidmar
E-postadress: thomas.jidmar@rexcell.se
Löneassistent: Helena Gävert
E-postadress: helena.gavert@rexcell.se
Nätverkstekniker: Jonas Carlsson
PC-tekniker: Jonas Carlsson
Laboratoriechef: Björn Sjöström
E-postadress: bjorn.sjostrom@rexcell.se
Key Account Manager: Morgan Pettersson
Telefonnummer: 073-419 68 15
E-postadress: morgan.pettersson@rexcell.se
Utdelningsadress:
Bruksvägen 6
666 40 SKÅPAFORS

Översikt

Status: Reklamspärrad enhet
Registreringsdatum: 1976-12-06
Juridiskt namn: Rexcell Tissue & Airlaid AB
Verksamhet: SN17129 – Pappers- & pappindustri, övrig
Länsäte: Västra Götaland
Kommunsäte: Bengtsfors
Moderbolag: Duni AB

Svensk näringsgrensindelning - SNI

SN17129 – Pappers- & pappindustri, övrig
www.elgus.nu www.advokatardhe.se www.rotationsplast.se www.scanwaste.se www.clabris.se www.ramsbergsmaskiner.se www.stb.se adimo.nu